• Dzień w przedszkolu

•

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Nr 3 "Wesoła Trójeczka" w Siemiatyczach /gr. 3-4 latki/

6.30 – 8.10 Zabawy wg inwencji dzieci, w kącikach tematycznych; zabawy integracyjne; zabawa ruchowa; praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensacyjnym i wychowawczym; praca z dzieckiem zdolnym; zabawy i ćwiczenia logopedyczne. Rozmowy z rodzicami z inicjatywy nauczyciela lub rodziców. Prowadzenie obserwacji pedagogicznej przez nauczyciela oraz jej dokumentowanie.

8.10 – 8.30 Przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczne niezbędne przed posiłkiem - systematycznie stosowane prowadzące do nawyku.

8.30 – 9.00 Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłku.

9.00 – 9.50 Aktywność intelektualna, plastyczna, językowa, artystyczna organizowana przez nauczyciela w formie zajęć dydaktycznych, sytuacji edukacyjnych, wycieczek, itp.

09.50 - 10.00 Drugie śniadanie.

10.00 – 11.00 Zabawy swobodne dzieci; zabawy spontaniczne na placu przedszkolnym, organizowane przez nauczyciela, spacery, obserwacje przyrody i otoczenia itp.

11.00 – 11.15 Przygotowanie do obiadu - przestrzeganie stosowania niezbędnych czynności higienicznych przed posiłkiem. Zabawa wyciszająca dzieci.

11.15 – 12.00 Obiad – przestrzeganie zasad kulturalnego zachowania się w trakcie jedzenia.

12.00 – 14.00 Odpoczynek poobiedni, słuchanie bajek, kołysanek, muzyki relaksacyjnej i realizacja zajęć dodatkowych.

14.00 – 14.30 Czynności higieniczne i porządkowe. Podwieczorek.

14.30  16.30 Zabawy  w sali oraz na placu przedszkolnym; utrwalanie treści poznanych w ciągu dnia, np. piosenki, wiersze; zabawy plastyczno-konstrukcyjne, tematyczne; gry dydaktyczne, zajęcia o charakterze wychowawczym; słuchanie utworów literackich, oglądanie bajek, gry edukacyjne na komputerze. Kontakty z rodzicami, informowanie o postępach ich dzieci, funkcjonowaniu w grupie. Rozchodzenie się dzieci.

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Nr 3 "Wesoła Trójeczka" w Siemiatyczach /gr. 5-6 latki/

6.30 – 8.10 Zabawy wg inwencji dzieci, w kącikach tematycznych; zabawy integracyjne; ćwiczenia poranne; praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensacyjnym i wychowawczym; praca z dzieckiem zdolnym; zabawy i ćwiczenia logopedyczne oraz kinezjologiczne. Rozmowy z rodzicami z inicjatywy nauczyciela lub rodziców. Prowadzenie obserwacji pedagogicznej przez nauczyciela oraz jej dokumentowanie.

9.00 – 10.00 Aktywność intelektualna, plastyczna, językowa, artystyczna organizowana przez nauczyciela w formie zajęć dydaktycznych, sytuacji edukacyjnych, wycieczek, itp.

10.00 - 10.10 Drugie śniadanie.

10.10 – 11.15 Zabawy swobodne dzieci; zabawy spontaniczne na placu przedszkolnym, organizowane przez nauczyciela, spacery, obserwacje przyrody i otoczenia itp.

11.15 – 11.30 Przygotowanie do obiadu - przestrzeganie stosowania niezbędnych czynności higienicznych przed posiłkiem. Zabawa wyciszająca dzieci.

11.30 – 12.00 Obiad – przestrzeganie zasad kulturalnego zachowania się w trakcie jedzenia, samodzielne sprzątanie po posiłku.

12.00 – 14.00 Zabawy utrwalające treści z zajęć dydaktycznych, praca indywidualna z dziećmi, zajęcia wg zainteresowań, zajęcia dodatkowe. Zabawy swobodne, kontakty indywidualne z rodzicami, praca korekcyjno-wyrównawcza, zabawy swobodne w sali i na placu przedszkolnym. Realizacja zajęć dodatkowych.

14.00 – 14.30 Czynności higieniczne i porządkowe; pomoc w nakrywaniu do posiłku. Podwieczorek.

14.30 -16.30 Zabawy  w sali oraz na placu przedszkolnym; utrwalanie treści poznanych w ciągu dnia, np. piosenki, wiersze; zabawy plastyczno-konstrukcyjne, tematyczne; gry dydaktyczne, zajęcia o charakterze wychowawczym; słuchanie utworów literackich, oglądanie bajek, gry edukacyjne na komputerze. Kontakty z rodzicami informowanie o postępach ich dzieci, funkcjonowaniu w grupie. Rozchodzenie się dzieci.