• Las w słoiku

18.10.2023 22:37
      Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, ponieważ bliskość przyrody uspokaja i niweluje nadmiar bodźców, na które są wystawione każdego dnia. Dnia 18 października w ramach realizacji rocznego planu pracy przedszkola  dzieci z grupy Muchomorki stworzyły swoje kompozycje w słoikach. Układały w słoikach:  mech, ziemię, szyszki, grzybki, żołędzie, liście, kasztany, leśne zwierzątka. I tak powstał  ,,LAS W SŁOIKU”. Były to zajęcia podczas których najmłodsi uczyli się, jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerzyło wiedzę nt. leśnej flory, ale też stworzyło świetną okazję do rozwoju zdolności manualnych. Prace ,,Las w słoiku”, wystawione na holu przedszkola cieszyły wszystkich rodziców i dzieci.

• Dzień Drzewa

12.10.2023 19:26
      Dnia 10 października świętowaliśmy Dzień Drzewa. Już w piątek zrobiliśmy przepiękne drzewo które widniało w naszym przedszkolnym holu. We wtorek poznaliśmy literkę ,,L” jak ,,las” . W lesie jak wiadomo jest bardzo dużo drzew. Dzieci dowiedziały się co drzewa dają ludziom i zwierzętom.. Poznały drzewa iglaste i liściaste. Bawiły się w zabawę ruchową ,,Szumiące drzewa”. Każde dziecko indywidualnie zrobiło swoje drzewko wykorzystując białą kartkę, kolorowe kółeczka i klej. Podsumowaniem zajęć był spacer. Dzieci wyszukiwały na terenie naszego przedszkola drzewa iglaste i liściaste, zachwycając się ich pięknem. Ten dzień długo zostanie dzieciom w pamięci.

• Jesienne zabawy na świeżym powietrzu :)

11.10.2023 18:33
      Jesień w pełni, a my bardzo chętnie korzystamy w uroków jesieni. Po codziennej pracy czas na chwilę wytchnienia na świeżym powietrzu.

• W sklepie odzieżowym :)

06.10.2023 18:50
      W piątkowe popołudnie wybraliśmy się do sklepu odzieżowego "Ona i on", który prowadzi pani Małgorzata, mama Laury B. Dowiedzieliśmy się jakie materiały są przyjazne naszej skórze oraz jak należy prać poszczególne elementy garderoby,aby służyły nam jak najdłużej. Pani Małgorzata przypomniała nam również jak należy ubierać się jesienią. Dowiedzieliśmy się też co jest modne tej jesieni. W drodze powrotnej "zahaczyliśmy" o ziołowy ogródek. Mimo chłodu, zioła wciąż kuszą swoją zielenią i zapachem. Nam najbardziej spodobał się zapach rośliny o nazwie "curry".  To był udany spacer.

• Wrzesień w obiektywie :)

04.10.2023 18:28
      Przedstawiamy kilka zdjęć z procesu tworzenia portretu Pani Jesieni oraz z naszych fasolowych zabaw, w których uczestniczyliśmy podczas eventu "Czysta Polska".