• Malujemy obraz za pomocą żołędzi

03.11.2023 19:39
      Wyobraźnia naszych dzieci nie zna granic :)
      Tym razem bez użycia rąk i pędzelków Dzieci namalowały obrazy farbami za pomocą żółędzi. Praca nie była łatwa bo należało odpowiednio manewrować tacką, tak aby żołędź się przekręcał i tym sposobem malował obraz :-)
      Powstałe prace sa wyjątkowe i niepowtarzalne!

• Mała książka-Wielki Człowiek

30.10.2023 06:55
      W zeszłym tygodniu wybraliśmy się na daleką wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im.Księżnej Anny Jabłonowskiej ;-) Dzieci dzielnie pokonały trasę z Przedszkola do Biblioteki i z powrotem :-)
      Podczas spotkania z p.Magdą dzieci wysłuchały pięknych bajek o Jesieni a także wzięly udział w zabawach muzycznych podczas których słuchały jak p.Magda gra na gitarze i wesoło przy muzyce śpiewały i tańczyły.
      Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym i zachęcenie do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami w celu wypożyczenia książek i zbierania naklejek a w zamian za to dzieci odbiorą w prezecie książeczkę :)
    • Liściowe stworki i potworki

23.10.2023 20:21
      W ostatnim tygodniu wykorzystaliśmy nazbierane i przyniesione przez dzieci liście do wykonania pracy plastycznej :-)
      Jej efekty można podziwiac w naszej sali na wystawie. Każda praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna :-) Wyobraźnia dzieci nie zna granic...:)
    • Popołudnie z kodowaniem

20.10.2023 07:36
      Słoneczka uwielbiają zabawy na dywanie. Tym razem wykorzystaliśmy do zabawy kolorowe kubeczki i materiał przyrodniczy zgromadzony przez dzieci. Na macie do kodowania dzieci układały kolorowe wieże z kubeczków, kodowały rytmy i odwzorowywały sekwencje. Zabawa w kodowanie pomaga dzieciom zrozumieć zasady niezbędne w programowaniu.
    • Poznajemy warzywa wielozmysłowo

16.10.2023 19:33
      Tydzień warzyw był dla dzieci bardzo atrakcyjny. Spotkanie z warzywami dostarczyło dzieciom przede wszystkim witamin, podczas smakowania warzyw i rozpoznawania ich tylko zmysłem smaku :-) Słoneczka wykonały również prace plastyczną przy użyciu wybuchowych farb oraz wydzierankę.