• Świętujemy DZIEŃ DRZEWA

16.10.2023 19:20
      Dzieci w tym dniu poznawały różne gatunki drzew, rozpoznawały drzewa po liściach i po ich owocach. Burza mózgów pozwoliła wyjaśnić dzieciom jak ważne są drzewa w życiu każdego człowieka. Odbyły się także wyścigi rzędów z orzechem i kasztanem na łyżkach. Dzieci wykonały swoje drzewa:liściaste z kolorowymi liśćmi, śliwę, jabłoń oraz brzozę z materiałów ekologicznych. Po zajęciach w sali dzieci wyszły na świeże powietrze aby tam przytulić się do drzew i być blisko natury :)

• Projekt edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

02.03.2024 18:23
      Tydzień upłynął nam niezwykle atrakcyjnie i bardzo zdrowo, bo owocowo :)
      Dzieci poznały literkę "O" jak owoce. Dowiedziały się również co oznacza pojęcie "owoce ekologiczne" i skąd się biorą oraz posmakowały jak smakują owoce z polskiego sadu oraz te egzotyczne :)

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Alfabet Logopedyczny

08.10.2023 09:20
      Dzieci razem z p.Magdą - naszą logopedą zrealizowały w tym tygodniu pierwsze zadanie z projektu ALFABET LOGOPEDYCZNY. Zadanie było bardzo kreatywne a polegało na rozdmuchaniu za pomocą słomki farby tak, aby powstał kolorowy kleks. Dzieci poprzez ćwiczenia oddechowe rozwijały swój aparat mowy i poznały literkę A-Aaaaale PLAMA :)
    • Jesteśmy bezpieczni na drodze

01.10.2023 13:59
      W tym tygodniu Słoneczka uczyły się, jak dbać o bezpieczeństwo poruszając się po ulicy. Poznały również znaki drogowe i w małych zespołach układały puzzle doskonaląc umiejętność współpracy w drużynie.
      Była to cenna lekcja ważnych zasad, która na pewno zaowocuje w przyszłości.
    • Plastelinowe latawce

18.09.2023 10:25
      Po wakacyjnej przerwie Słoneczka z radością powróciły do przedszkola i z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania prac plastycznych.
      Poprzez wyklejanie z plasteliny dzieci rozwijały zdolności manualne, ćwiczyły małą motorykę i precyzję ruchów.Wszystkim dzieciom latwace wyszły piękne i kolorowe :
      )