• Butelkowe bałwanki

10.12.2023 12:25
      Z przyniesionych przez dzieci butelek udało się stworzyć sensoryczne bałwanki z dodatkiem : zafarbowanej wody, oleju, gliceryny oraz świecących błyskotek w środku :-)
      Tworzenie takich prac to dla ogromna frajda !
    • Ćwiczenia logopedyczne

09.12.2023 23:04
      Słoneczka wzięły udział w kolejnych zajęciach z projektu prowadzonego przez naszą panią Logopedę- "Alfabet Logopedyczny".
      Zabawa była bardzo ciekawa i zabawna, wszystkie dzieci z ochotą przystąpiły do zadania.

• Ruch to zdrowie

26.11.2023 12:22
      Słoneczka mają niespożyte pokłady energii :)) w związku z tym postanowiliśmy je wykorzystać wykonując różne ćwiczenia fizyczne z użyciem ławeczek, woreczków gimnastycznych, obręczy, jeżyków :) na koniec czas na wyciszenie i zabawy w parach "Lustra" :-)
    • Owocowy kącik kulinarny

18.11.2023 13:46
      W piątek Dzieci zapoznały sie z piramidą zdrowego stylu życia i dowiedziały się z jakich pięter się składa oraz jakich składników odżywczych powinniśmy dostarczać dla naszego organizmu najwięcej, aby być zdrowym i silnym!
      W tym dniu więc, skupiliśmy się, na przygotowaniu owocowych smakołyków w postaci szaszłyków i sałatki owocowej. Wszystkie Słoneczka z wielkim zapałem przystąpiły do pracy i pokroiły przyniesione owoce a następnie własnoręcznie nadziewały na patyczki kolorowe kawałki owoców. Sałatka owocowa była prawdziwą bombą witaminową którą zjedliśmy ze smakiem :):):)
    • Lekcje patriotyzmu

12.11.2023 17:00
      W ostatnim tygodniu uczyliśmy się o Polsce. Słoneczka poznały symbole Polski a w dniu 10.11 o godz.11:11 zaśpiewały ze wszystkimi przedszkolakami 4 zwrotku hymnu Polski- "Mazurka Dąbrowskiego".
      Wykonaliśmy również biało-czerwoną koszulkę reprezentacji Polski oraz zakodowowaliśmy mapę Polski na macie do kodowania przy użyciu kolorowych kartoników.
      To był niezwykle patriotyczny tydzień.