• Arbuzowy ZawRóT głowy :D

• Pierwsze wspólne dni dyżuru wakacyjnego za nami. Dzisiaj w naszym przedszkolu uczciliśmy DZIEŃ ARBUZA. Lato to czas radości, słonecznych dni i soczystych owoców. Dzieci podczas zajęć poznawały fascynujący świat tego owocu za pomocą różnych zmysłów. Nasi mali artyści wykonali piękne prace plastyczne, gdzie tematem przewodnim był arbuz. Uwieńczeniem arbuzowego dnia była smaczna degustacja. To był wyjątkowy wakacyjny dzień na który dzieci z utęsknieniem czekały.

• Zakończenie Roku w "Wesołej Trójeczce"

• 19 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festyn z okazji zakończenia roku szkolnego. Całe nasze Przedszkolne Królestwo było jeszcze bardziej bajkowe niż zwykle. Król Maciuś urządził w Wesołej Trójeczce wielki bal z udziałem księżniczek i rycerzy. Pogoda dopisywała, a wesołych zabaw nie było końca. Na zakończenie festynu odbył się kiermasz charytatywny, by wspomóc rodzinę z naszej przedszkolnej społeczności w potrzebie. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez zaangażowania wielu osób, którym należą się ogromne, z serca płynące podziękowania. Drodzy Rodzice jesteście niezastąpieni. Dziękujemy, że byliście razem z Nami.

• Lepiej dmuchać na zimne- próbna ewakuacja w przedszkolu i żłobku

• W dbałości o bezpieczeństwo Naszych przedszkolaków i żłobkowiczów w dniu 16.06.2023r. o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku przedszkola. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z KP PSP w Siemiatyczach. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 4 minut.

• Piknik rodzinny „Bądźmy Razem”.

• W niedzielę 4 czerwca na Amfiteatrze odbył się piknik rodzinny organizowany przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Siemiatycki Ośrodek Kultury przy współpracy z Województwem Podlaskim i miastem Siemiatycze do którego włączyły się liczne instytucje. Dzieci 5- letnie z grupy ,, Żółwiki” reprezentowały dzielnie ,, Wesołą Trójeczkę” i zaprezentowały swój wyjątkowy występ taneczny pt: ,, Szachowy MIX” z prawdziwymi szachami w dłoni. Występ wzbudził wiele emocji nie tylko u rodziców jak również samych artystów, którzy byli pod ogromnym wrażaniem zarówno sceny jak i publiczności. Po dzielnych zmaganiach dzieci korzystały z wielu bezpłatnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich.
          Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Ciociom za nieocenione wsparcie, zaangażowanie oraz wielkie serce, które włożyli w przygotowanie tego wspaniałego występu.

• Dzień Dziecka z Koziołkiem Matołkiem

• Z okazji Dnia Dziecka najstarsze przedszkolaki z "Wesołej Trójeczki" wybrały się na wycieczkę do Białegostoku na spotkanie z najsłynniejszą kozą w Polsce. Dzieci obejrzały spektakl teatralny w Teatrze Dramatycznym im A. Węgierki pt. "Koziołek Matołek Węgierka i Olek". W Radosnym nastroju Muchomorki, Pszczółki i Kreciki zwiedzyły również ZOO Akcent.