• Wspieramy i POMAGAMY- udział w festynie sportowym

• W niedzielę 3 września Przedszkole Nr 3 i Żłobek Miejski wsparło akcję charytatywną Stowarzyszenia Dzielni i Waleczni na rzecz dzieci z onkologii DSK Białystok. Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych milusińskich i wielu innych ludzi dobrej woli, którzy odwiedzili nasze stoisko i korzystali z wielu atrakcji tj: malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, balonowe cuda czy zakup popcornu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy więcej zdziałać.

• Nowy rok- nowe zmiany, zaczynamy!

• ​​„Piękny świat przemierzasz po maleńku
          Nagle stop
          Jakiś mur groźny cień
          Ach to strach to wielka góra lęku
          Ale ty nie bój się tylko wierz..”

W piątek rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Nowe przygody i wyzwania z nową Panią Dyrektor Elwirą Borucką- naszym wieloletnim nauczycielem. Wspólnie z dziećmi całe grono pedagogiczne i personel z Przedszkola Nr 3 i Żłobka Miejskiego oficjalnie powitał naszą nową Panią Dyrektor. Odchodzącej Pani Dyrektor Barbarze Terpiłowskiej dziękujemy za wspaniałą pracę, trud oraz wielkie serce okazane dzieciom. Pani Elwirze życzymy owocnej pracy i powodzenia w realizacji pomysłów na dalszy rozwój placówki. Słowa piosenki „Góry do góry" niech towarzyszą Pani Dyrektor każdego dnia, powodzenia!

• Omdlenia- Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Zachęcamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

ulotka_omdlenia.pdf

• TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

• W piątek gościlismy w naszym przedszkolu artystów z teatru Orzełek, z którym wybraliśmy się w podróż pt. "80 minut dookoła świata". Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez kapitana i jego pomocnicę - bosmankę. To była wspaniała podróż muzyczna i fantastyczna zabawa, podczas której dzieci poznały wiele zakątków świata i zamieszkujące w nich zwierzęta.

• Czwartkowy piknik w "Wesołej Trójeczce"

• Dziś od rana nasi Żłobkowicze i Przedszkolaki uczestniczyli w wesołych zabawach na placu przedszkolnym. Puszczaliśmy giga bańki mydlane, malowaliśmy farbami na folii malarskiej, skakaliśmy na dmuchańcach i tworzyliśmy konstrukcje z dużych piankowych i plastikowych klocków. W ramach podwieczorku, na kocyku zjedliśmy z apetytem frytki i kiełbaski oraz pyszny popcorn. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen atrakcji.

• Wodne szaleństwo

• W dniu 18.08.2023r. odbyło się wodne szaleństwo. Korzystając z upalnej pogody dzieci ubrane w stroje kąpielowe korzystały z wielu atrakcji. Nasz przedszkolny ogród zamienił się w wodny park rozrywki, gdzie można było się ochłodzić  i odpocząć na plaży wśród kolorowych parawanów i parasoli. Na zakończenie wyśmienitej zabawy zostały zaserwowane pyszne lody. To był wspaniały wakacyjny dzień:)

• 18 urodziny Henia i Tadzia

• W dniu dzisiejszym w naszym Przedszkolu obchodziliśmy 18 urodziny naszych przedszkolnych żółwi- Tadzia i Henia. Na huczne urodziny naszych solenizantów dzieci przebrały się uroczyście, kolorowo, oczywiście królował kolor zielony. Dzieci przyniosły swoje domowe pluszaki, by uczcić dzisiejsze święto. Cała społeczność przedszkolna i żłobkowa zebrała się na holu, a Pani Dyrektor uroczyście rozpoczęłą nasz bal. Nie zabrakło oczywiście życzeń, tradycyjnego 100 lat oraz niezwykłego tortu urodzinowego i wesołej zabawy. Na pamiątkę 18 urodzin nasz Henio i Tadzio otrzymali swoje pierwsze dowody osobiste. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolne żółwiki jeszcze na długo z nami pozostaną i jak każdego dnia będą witały wszystkie dzieci.