• Bajkowy Dzień Dziecka

• 1 czerwca był bardzo radosnym i kolorowym dniem. Od samego rana wesołe klauny witał dzieci cukierkami. Zupełnie wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka przygotowali Rodzice, którzy wcielając się w aktorów zaprezentowali swój wspaniały talent, dzięki któremu powstał piękny spektakl pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na świętowanie w odświętnie udekorowanym ogrodzie. Na dzieci czekały tańce, dmuchany zamek, ogromne bańki, ścieżki sensoryczne i liczne konkurencje. Wszystko to przy akompaniamencie znanych przebojów dla dzieci.
          Składamy serdeczne podziękowania  Rodzicom oraz Ciociom za zaangażowanie oraz wielkie serce, które włożyli w przygotowanie dzisiejszego dnia. Zapraszamy do oglądania fotorelacji Naszego niezastąpionego fotografa Mateusza Rychlika, za co różnież pięknie dziękujemy :)

• Teatr CoNieco- "O Szewczyku Dratewce i Wawelskim Smoku"

• 25 maja odwiedził Nasze Przedszkole Teatr CoNieco. Szewczyk Dratewka wędruje po świecie, żeby naprawiać ludziom buty i robić nowe. Spotyka nie tylko ludzi, pomaga też napotkanym zwierzętom. Pewnego razu trafia do zamku czarownicy, która więzi piękną księżniczkę. Może ją uwolnić tylko śmiałek, który zechce ją poślubić, spełni dwa zadania wiedźmy i dobrze odpowie na zagadkę. Dratewka postanawia uwolnić księżniczkę. Trudne zadania spełnia tylko dzięki pomocy wcześniej napotkanych zwierząt. Jednak zła czarownica nie dotrzymuje obietnicy i oddaje księżniczkę na służbę wawelskiego smoka.

• „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”

• Mamy ogromną przyjemność poinformować Was, że w akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów” wzięło udział 3 165 placówek edukacyjnych wśród nich jest Nasza "Wesoła Trójeczka" :). Chcemy Wam bardzo, bardzo mocno podziękować za Waszą aktywność.

• Konkurs plastyczny „ Polska – moja ojczyzna”

• 16 maja wręczono nagrody autorom prac konkursu plastycznego pt: „ Polska – moja ojczyzna”. Wszystkie prace  były  piękne, oryginalne, związane  z  tematem. Każdemu  uczestnikowi  należą  się  gratulacje  za  włożony  trud i  pomysłowość.

• Mali ogrodnicy

• "Dziecko, które jest największym spontanicznym obserwatorem przyrody, bez wątpienia musi być dopuszczone do pracy z materiałem"

Maria Montessori

Wiosna to czas, gdy otaczająca nas przyroda budzi się do życia. Zieleni się trawa, kwitną drzewa. To również moment, w którym warto wziąć pod uwagę zaangażowanie dziecka w założenie własnej hodowli roślin. Przedszkolaki z grupy Muchomorków i Krecików z pomocą swoich pań posadziły kwiaty w doniczkach, które upiększą otoczenie naszego przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności sadzenia roślinek, a także poczuły się odpowiedzialne za pielęgnację i opiekę nad kwiatami.

• EKOPOGADANKI - WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA

• 9 maja w naszym przedszkolu zawitali goście - Pani Kasia i Pani Krysia z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach. Panie przeprowadziły bardzo ciekawe edukacyjne zajęcia pod hasłem: "Ekopogadanki - Woda Źródłem Życia". Podczas tych zajęć Panie omówiły wartości wody, wskazały jak bardzo jest ona cenna. Zachęcały Dzieci do oszczędzania wody, dbania o jej czystość poprzez zachowania proekologiczne. Zapoznały również Przedszkolaki z alternatywnymi źródłami pozyskiwania wody do np. podlewania ogrodu, aby nie wykorzystywać do tego celu wody pitnej. Dzieci poznały również sposoby powtórnego wykorzystania pozostałej niezużytej wody. Uwieńczeniem spotkania były interesujące doświadczenia z wodą w roli głównej, w których obowiązkowo uczestniczyły nasze ciekawe świata Przedszkolaki. Dzieci z radością odkrywały tajemnicze właściwości wody, świetnie się przy tym bawiąc. W podziękowaniu za niezwykłą wodną przygodę Przedszkolaki wręczyły Paniom drobny słodki upominek i pamiątkowe podziękowanie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Kasi i Pani Krysi - pracownicom Przedsiębiorstwa Komunalnego za zorganizowanie oraz przeprowadzenie ciekawego spotkania edukacyjnego, cudowną atmosferę oraz świetną wspólną zabawę. :):)

• Badania ankietowe „Ocena potrzeb oraz badanie poziomu zadowolenia mieszkańców z życia w Siemiatyczach”.

• Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz zaprasza do udziału w badaniu ankietowym „Ocena potrzeb oraz badanie poziomu zadowolenia mieszkańców z życia w Siemiatyczach”.

Ankieta jest anonimowa. Ankietę można wypełnić online – ANKIETA ONLINE

Druki papierowe są dostępne w Urzędzie Miasta Siemiatycze. Na parterze od strony ul. Pałacowej znajduje się także oznaczona skrzynka przeznaczona na wypełnione formularze.

Badanie ma pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania: Jak mieszkańcy oceniają jakość życia w Siemiatyczach? Co należy zmienić albo poprawić? Jakie sprawy wymagają pilnego i konkretnego działania?

Na podstawie wyników badania zostaną wypracowane rozwiązania odpowiadające potrzebom mieszkańców, usprawniające proces świadczenia usług publicznych pozostających w gestii samorządu Miasta Siemiatycze.

Badanie ankietowe zakończy się 31 maja 2023 r.