• Wspólne odśpiewanie hymnu

• Szanowni Państwo miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wspólnego odśpiewania hymnu jak co roku przyłączyło się Nasze Przedszkole, a łącznie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln dzieci i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.

• Święto Niepodległości- 11 Listopada 2023r

• W piątek 10 listopada w Naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość. Przedszkolna społeczność świętowała 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najstarsze grupy zaprezentowały część artystyczna, podczas której usłyszeć mogliśmy patriotyczne wiersze i piosenki. Swoją obecnością zaszczycili Nas artyści z zespołu ,,Małe Podlasie" oraz Burmistrz miasta Siemiatycze Pan Piotr Siniakowicz. O godz. 11.11 włączyliśmy się do akcji "Szkoła do hymnu". Takie wydarzenia przypominają nam jak ważna jest dla Nas Nasza wolna Ojczyzna, była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

• „ Zamieszanie w krainie bajek”- Bal Postaci z Bajek

• 6 listopada 2023 r. z okazji  Dnia Postaci z Bajek rodzice wystawili dzieciom przedstawienie pt:„ Zamieszanie w krainie bajek”. Były złe wróżki, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Baba Jaga, Krasnoludki, Kot w butach, Wilk i Król Baj. Bajka miała na celu podkreślić rolę książek w życiu każdego człowieka i zachęcić dzieci do czytania. Widzom bardzo podobała się nie tylko gra aktorów, ale także ich popisy taneczne. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

• "Czarne i Białe"- Teatr pod Orzełkiem

• Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Dzieci jako widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

• Akademia Małego Sportowca

• Zajęcia sportowe dla dzieci to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wśród rówieśników. Wspólna aktywność fizyczna wspiera nie tylko rozwijanie kontaktów między dziećmi, ale również pomaga w rozładowaniu nadmiaru energii, uczy zasad „fair play”

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcach przygotowanych przez dzieci z Kreciki. Za ciekawy i udany  występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

• Drzewo w różnych odsłonach

• ,,Drzewa są po prostu piękne,potrzebują tak niewiele,
          bo słońca, deszczu… a od nas szacunku”
          Ł.Borowicz
          10.10.2023r. obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. To ważny dzień w kalendarzu każdego małego ekologa. W naszym przedszkolu wszystkie grupy ambitnie zaangażowały się w tę akcję. Z tej okazji, już od poniedziałku w holu przedszkola można obejrzeć wystawę pt.: „Drzewa w różnych odsłonach”.
          Pamiętajmy!!!- Dbając o drzewa- dbamy o siebie.

• Pani Jesień

• Upalne lato skończyło się nieodwołalnie, przed nami kolejna pora roku – jesień. Przyroda pomalutku, po cichutku przygotowuje się do nadchodzącej zimy. Zanim jednak nadejdą chłodne, deszczowe, nieprzyjemne dni, cieszmy się kolorami, odgłosami, zapachami złotej polskiej jesieni. Zatrzymajmy się na chwilę i zachwyćmy się– barwnymi liśćmi, czerwonymi kolorami jarzębiny, pięknymi suchymi trawami, soczystymi owocami, pękatymi dyniami, grzybami i wrzosami w lesie… Popatrzmy na odlatujące ptaki z myślą, że za kilka miesięcy wrócą… Te charakterystyczne dla jesieni zmiany stały się dla Nas inspiracją do stworzenia pracy zatytułowanej „Pani Jesień”.